avuturyabayragi

Avusturya Fahri Konsolosluğu

M. Ülkü CANER Kimdir ?

ust_resim1960 yılında, Denizli’de doğmuştur. İlkokula, Denizli Hürriyet İlkokulunda başlayıp, Almanya’nın Hamburg kentinde bululnan Eenstock Okulu’nda devam etmiş ve buradan mezun olmuştur. GymnasiumKrausestrasse’den sonra, Türkiye’ye dönüp, liseyi, Denizli Lisesi’nde okumuştur. 1983 yılında, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmış, buradan mezun olduktan sonra Almanya’ya dönüp, ayrıca Berlin Üniversitesi’nde 4 yıllık bir hukuk eğitimi almıştır.

Almanya’daki üniversite yıllarında Berlin’de yaşayan işçiler ve aileleri için gönüllü tercümanlık ve Halk Eğitim Okulları’nda Almanca öğretmenliği yapmıştır.

1991-1992 sezonunda avukatlık stajını tamamladıktan sonra, 1992 yılında İzmir’de kurduğu Caner Hukuk Bürosu’nda mesleki faaliyete başlamıştır. O günden bu güne Almanya Büyükelçiliği ve İzmir Almanya Başkonsolosluğu’nun resmi avukatlar listesinde yer almaktadır. 1996 yılından bu yana, İsviçre Büyükelçiliği; 1999 yılından bu yana, Avusturya Büyükelçiliği ve Avusturya Ticaret Müsteşarlığı için de avukatlık hizmeti vermektedir.

Caner Hukuk Bürosu, yıllar içinde kazandığı başarılar ve deneyimlerin sonucunda büyüyerek, alanında aranan bir hukuk bürosu haline gelmiştir. Büyümenin yanısıra, 2009 yılında mevcut teknik koşullarının geliştirilmesi ve daha iyi ve daha hızlı hizmet vermek adına gerçekleştirilen yeniden yapılanma çalışmaları sonunda, yeni bir kadro ve altyapı ile hizmetlerine devam etmiştir ve etmektedir.

Anadili düzeyinde Almanca, iyi derecede İngilizce ve temel düzeyde Fransızca bilen M. Ülkü Caner; Alman Ekonomi Birliği, Türk-Alman Ticaret Odası ve TAİAD-Türk Alman İşadamları ve Akademisyenler Derneği üyesidir. Ayrıca, TAKEV-Türk Alman Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Sunduğu başarılı hizmetler nedeniyle, 2007 yılı Aralık ayında, Avusturya Cumhurbaşkanı tarafından liyakat nişanı almıştır. Aynı yıl içinde, Avusturya Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu görevine getirilmiştir. Halen; İzmir, Denizli, Aydın, Manisa ve Uşak illerini kapsayan fahri konsolosluk görevine devam etmektedir.

Av. M. Ülkü CANER, İzmir Barosu’nun yansıra, Berlin Bürosu’na da kayıtlı olup, 2 kız evlat sahibidir.