ulku_caner1960 yılında, Denizli’de doğmuştur. İlkokula, Denizli Hürriyet İlkokulunda başlayıp, Almanya’nın Hamburg kentinde bululnan Eenstock Okulu’nda devam etmiş ve buradan mezun olmuştur. GymnasiumKrausestrasse’den sonra, Türkiye’ye dönüp, liseyi, Denizli Lisesi’nde okumuştur. 1983 yılında, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmış, buradan mezun olduktan sonra Almanya’ya dönüp, ayrıca Berlin Üniversitesi’nde 4 yıllık bir hukuk eğitimi almıştır.

Almanya’daki üniversite yıllarında Berlin’de yaşayan işçiler ve aileleri için gönüllü tercümanlık ve Halk Eğitim Okulları’nda Almanca öğretmenliği yapmıştır.

1991-1992 sezonunda avukatlık stajını tamamladıktan sonra, 1992 yılında İzmir’de kurduğu Caner Hukuk Bürosu’nda mesleki faaliyete başlamıştır. O günden bu güne Almanya Büyükelçiliği ve İzmir Almanya Başkonsolosluğu’nun resmi avukatlar listesinde yer almaktadır. 1996 yılından bu yana, İsviçre Büyükelçiliği; 1999 yılından bu yana, Avusturya Büyükelçiliği ve Avusturya Ticaret Müsteşarlığı için de avukatlık hizmeti vermektedir.

Caner Hukuk Bürosu, yıllar içinde kazandığı başarılar ve deneyimlerin sonucunda büyüyerek, alanında aranan bir hukuk bürosu haline gelmiştir. Büyümenin yanısıra, 2009 yılında mevcut teknik koşullarının geliştirilmesi ve daha iyi ve daha hızlı hizmet vermek adına gerçekleştirilen yeniden yapılanma çalışmaları sonunda, yeni bir kadro ve altyapı ile hizmetlerine devam etmiştir ve etmektedir.

Anadili düzeyinde Almanca, iyi derecede İngilizce ve temel düzeyde Fransızca bilen M. Ülkü Caner; Alman Ekonomi Birliği, Türk-Alman Ticaret Odası ve TAİAD-Türk Alman İşadamları ve Akademisyenler Derneği üyesidir. Ayrıca, TAKEV-Türk Alman Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Sunduğu başarılı hizmetler nedeniyle, 2007 yılı Aralık ayında, Avusturya Cumhurbaşkanı tarafından liyakat nişanı almıştır. Aynı yıl içinde, Avusturya Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu görevine getirilmiştir. Halen; İzmir, Denizli, Aydın, Manisa ve Uşak illerini kapsayan fahri konsolosluk görevine devam etmektedir.

Av. M. Ülkü CANER, İzmir Barosu’nun yansıra, Berlin Barosu’na da kayıtlı olup, Işıl Caner ille evlidir. İki kız evlat sahibidir.

can_isikAv. Can IŞIK, Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi’nden, 2012 yılında, onur listesinde mezun olmuştur. 2012-2013 sezonunda yürüttüğü zorunlu stajının sonunda İzmir Barosu’na sunmuş olduğu “Spor Tahkim Mahkemesi: CAS” konulu tezi, başarılı bulunmuş ve böylece, stajını başarıyla tamamlamıştır. Av. Can IŞIK, şimdiye kadarki meslek yaşamı boyunca dört farklı hukuk bürosunda çalışmış ve hukukun çeşitli alanlarında tecrübe kazanmıştır.  2015 yılında Caner & Can Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu ekibine küçük ortak olarak dahil olmuştur. Mesleki faaliyetlerinin yansıra, Liverpool Üniversitesi “Uluslararası Bankacılık ve Finans Hukuku” ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı’ından oluşan akademik hayatına devam etmektedir.

can_isikAv. Erdem FİLİZ, 29.11.1971 Manisa doğumludur. İlk öğretimini, Namık Kemal İlkokulu’nda; orta öğretimini ise, İzmir Özel Türk Koleji İngilizce Anadolu Bölümü’nde tamamlamıştır.

1996 yılında, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Mesleki çalışmalarını, ağırlıklı olarak, sigorta ve tazminat hukuku, iş hukuku ve taşınmaz hukuku alanlarında yürütmektedir.

DEÜ ATMER İthalat, İhracat ve Gümrükleme ile İzmir Barosu CMK Müdafiliği sertifikalarına sahiptir. Ayrıca, 2013 yılı başında katıldığı Başkent Üniversitesi Spikerlik ve Seslendirme Kursu’nu başarı ile bitirmiştir.

Av. Erdem FİLİZ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

aydan_hanimAlmanca Yeminli Tercüman ve Av. M. Ülkü Caner’in asistanı sıfatıyla görev yapmakta olan değerli arkadaşımız, 27.08.1981 Bietigheim – Bissingen Almanya doğumludur.

Mesleki ve akademik eğitimini, Almanya’da tamamlamıştır.

Çalışma hayatının önemli bir kısmını yurtdışında geçiren arkadaşımız; 1998-2005 yılları arasında, ünlü bir İtalyan petrol şirketi olan AGIP’te, işletme stajını tamamlamış; 2005-2010 yılları arasında, Avusturya menşeli ve çok ünlü bir petrol şirketi olan OMV (Österreichische Mineralelverwaltung-Bietigheim)’de işletmeci sıfatıyla görev yapmış; 2010-2012 yılları arasında, PORSCHE-AMG (Stuttgart- Affalterbach) firmasında halkla ilişkier müdiresi olarak fevkalade başarılı çalışmalar yürütmüştür.

Kendisi, 15.08.2012 tarihinden bu yana, Türkiye’de; 01.11.2012 tarihinden bu yana ise, büromuzda görev yapmaktadır.

Aydan KIRBAŞ, anadil düzeyinde Almanca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 nermin_hanimAkademik ve mesleki eğitimini, Almanya’da tamamladı.

1987-1988 yılları arasında, Almanya’nın ve dahi Avrupa’nın en ünlü çikolata üretim tesis olan Lekkerland (Schweinfurt)’da lojistik hizmetler sorumlusu olarak; 1988-1992 yılları arasında, Regenbogen Anaokulu (Sweinfurt)’nda resmi pedagog sıfatıyla; 1992-1993 yılları arasında ise, yakın akrabaları tarafından Schweinfurt’ta kurulan ilk hazır yemek tesisi olan Backerei Kablan’da yönetici sıfatıyla çok başarılı çalışmalar yürütmüştür.

27.07.2000 tarihinde Türkiye’ye yerleşen değerli arkadaşımız, başarılı kariyerini, 01.08.2012 tarihinden itibaren dahil olduğu ekibimiz bünyesinde sürdürmektedir.

Nermin DABAK, anadil düzeyinde Almanca bilmektedir.